Hakkımızda

Bakırlar Tekstil Güvencesiyle

Bakırlar Tekstil, 1960’lı yıllarda toptan kumaş ticareti ile tekstil yolculuğuna başlamıştır.

Ailenin ikinci kuşağı, 1997 yılında şirket yönetimini devralmış ve Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde, bugünkü entegre tekstil fabrikasının ilk yatırımını yaparak Sanayi sektörüne giriş yapmıştır.

Ailenin ikinci ve üçüncü nesli “yerli üretim, ulusal kalkınma” düsturunu birinci nesilden devralarak, geleceğe yönelik yatırım planlamalarını bu prensip kılavuzluğunda gerçekleştirmiştir.

Uzun yıllardır fotovoltaik sektörüne ilgi duyan ve 2015 yılından itibaren yatırımlarına başlayan firmamız günümüzde kendi tekstil fabrikasının enerji ihtiyacının % 40’ını güneş enerjisinden elde etmektedir.

Doğanın Gücünü Kullanıyoruz

Bakırlar Enerji, yüksek kalite standartlarında hammadde kullanarak kaliteli, güvenilir performansa sahip ürünler üretmeyi hedeflemektedir.

Firmamız, 4 ay içerisinde Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliğinin 5.1-h maddesi kapsamında Çatı ve Arazi’de gerçekleştireceği projelerle, tesislerimizin tüketiminin 2 katı oranında elektrik enerjisi üretimine geçmeyi planlamaktadır.

Bugün geldiğimiz noktada Bakırlar, yeşil enerjiye verdiği önem ışığında, Bakırlar Enerji markasını kurmuştur. Güneş enerjisinden en yüksek verimlilikte elektrik üretmek isteyen yatırımcılara hizmet etmek için, yüksek kalite standartlarında hammadde kullanarak kaliteli, güvenilir performansa sahip fotovoltaik paneller üretmeye başlamıştır. Bakırlar Enerji, yılda 600 MW üretim kapasitesiyle Adana Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet göstermektedir.

Firmamız, 5 Yıldır Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içerisinde yer almakta olup, 1200 çalışanı ve Enerji yatırımları ile birlikte Önümüzdeki yıl İlk 500 Büyük Sanayi Kuruluşu içerisinde yer alacaktır.

Hedefimiz, Önümüzdeki yıl içerisinde 600 Mw olan Üretim kapasitemizi 1200 Mw güce çıkartmanın yanında, Üretimde kullanılan ve halihazırda İthal edilen Fotovoltaik Güneş Paneli Hücrelerini kendimiz üretmektir.

Kaliteden ve özverili çalışmasından taviz vermeden, geçmişten gelen üretim tecrübesiyle, çağın gerektirdiği teknolojik gelişmeleri yerine getirerek, geleceğimiz için ara vermeden çalışmaktadır.

Tüm motivasyonumuz, temiz enerji ile temiz dünyaya katkıda bulunabilmek.